Instruktion Mora INXX II

Instruktion samt reservdelslista till Mora INXX II hittar ni i bifogad fil.
Mora Armatur

Kommentarer

  • Hej. Har en mora INXX II soft köksblandare och en stor platt diskho. Finns det något tillbehör att sätta i "pipen" så att man kan justera vinkeln på vattnet och "spola runt" lite?


    Thomas
  • Hej,

    Se nedan vad du behöver.







    Mvh

    Daniel Kundsupport
  • Tack!

    /Thomas!
    Thomas
  • Hej! Vi köpte nyligen en MORA KÖKSBLANDARE INXX II PULLOUT MED EDMA KROM Krom, med diskmaskinsanslutning. Det saknades tyvärr den lille skruven som håller ”kranen” på plats. Kan vi lösa det?
    Stephan Anderzén
  • Hej,

    Återkom med din adress så ska vi skicka en ny piplåssats till dig.

    Din adress blir bara synlig för oss.

    Mvh
    Daniel Kundsupport
  • Hej!
    Min adress är

    Stephan Anderzén
    Blåbärsstigen 6
    37440 Karlshamn



    Stephan Anderzén
  • Hej!  Tyvärr fick vi fel sats. Det löste inte vårt problem. Vi uttryckte oss fel när vi skrev kranen. Det är Handtaget/pipen. Vi fick ju en spärrsegment/pip. Där finns ju ingen skruv som håller blandarhandtaget på plats, som nu ramlar av ofta. Jag skickar gärna tillbaka den felaktiga om ni skickar en adress. / Med vänlig hälsning, Stephan Anderzén 

    Stephan Anderzén
  • Hej Stephan,

    Det behövs inte skickas tillbaka något, jag lägger en låsskruv på posten till dig idag som är till handtaget

    Mvh
    Simon Kundsupport

Kommentera eller skriv ett nytt inlägg

Ditt namn och inlägg kan ses av alla. Din e-post visas aldrig publikt.